اخبار دنیای اپل, اخبار و تازه ها

آیا تولید مک بوک با پردازنده ARM برای تجارت اپل خطرناک است؟

گزارش‌های اخیر منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا در جریان کنفرانس WWDC 2020 که هفته آینده به صورت مجازی برگزار می‌شود از امکان پشتیبانی مک او اس با پردازنده‌های ARM رونمایی کند. حال مجله تحلیلی فوربس در مقاله‌ای تحلیلی اعلام کرده که عرضه محصولات مبتنی بر این پردازنده ممکن است برای تجارت اپل خطرناک باشد.

فوربس اعلام کرده که ساده‌ترین گروه از افرادی رضایتشان با تولید مک بوک های مبتنی بر ARM جلب می‌شود، کاربران و مصرف کنندگان است. آن‌ها در ابتدای عرضه محصولات مبتنی بر ARM از قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی طولانی مدت تر باتری و قیمت ارزان‌تر سخن به میان خواهند آورد.

اما نکته‌ی دشوار کننده این فرایند برای شرکت اپل جلب رضایت توسعه دهندگان برای عرضه اپلیکیشن‌های کاربردی برای این محصولات است. کاربران عادی در بررسی‌های اولیه متوجه بزرگ‌ترین چالش اپل در زمان معرفی و عرضه این محصولات نخواهند شد. اما اگر اپل نتواند امکانات مشخصی را برای توسعه دهندگان فراهم کند، آنگاه اپلیکیشن‌های کمتری برای این محصولات عرضه خواهند شد و در نهایت بسیاری از کاربرانی که این محصولات را خریداری می‌کنند نیز از عدم کارکرد بسیاری از اپلیکیشن‌ها در آن ناراضی خواهند شد.

با توجه به این موضوع، شرکت اپل ممکن است با تولید مک بوک های مبتنی بر پردازنده‌های ARM خود را در یک دردسر بزرگ بی اندازد که برای تجارت و درآمد زایی بسیار خطرناک خواهد بود.

از طرف دیگر بسیاری از سرمایه گذاران از اپل انتظار فروش حداکثری دارند و فروش کم حتی یکی از محصولات این شرکت نیز تأثیر زیادی روی ارزش سهام آن می‌گذارد. تنها دو سال پیش بود که شرکت اپل به خاطر فروش ضعیف آیفون XR و هوم پاد با کاهش چشم گیر ارزش سهام مواجه شد و حالا این شرکت باید از اشتباه‌های گذشته درس گرفته باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *